Burada bulamadığınız cevaplar için bize her zaman email veya telefon ile ulaşabilirsiniz

Kuvars yüzeylerde dünyanın en büyük üreticisi olan Silestone, toplam pazar payı olarak da dünya lideridir. SILESTONE, 50’den fazla rengi, 2 farklı şık yüzeyi ve antibakteriyel koruma özelliği ile benzersizdir. Aileniz için maksimum hijyen sağlarken evinizi özel ve elegan kılar…
Kuvars, doğada bulunan en sağlam ve en güzel maddelerden biridir.

Silestone’un elegan bir görünümü vardır. Ağırlığı ve hissi doğal bir taşınkine benzemekle beraber, doğal taştan çok daha yüksek bir kalitededir. İçerdiği %93 oranında doğal kuvarstan oluşan Silestone, en güzel mutfak tezgahlarının yapımında ve en yenilikçi mimari uygulamalarda tercih edilmektedir. Tamamen homojen düz renkler sunan Silestone, bütün doğal taşlardan daha üstündür.

Silestone, içerdiği yüksek kuvars miktarı sayesinde leke ve çizilmelere karşı müthiş bir dayanıklılık sağlarken, antibakteriyel özelliği sayesinde ailenizin sağlığını da korumaya devam eder.

Silestone, çok temiz görünen mutfak ve banyolarda dahi sürekli gelişen ve çoğalan zararlı bakterilerin yaşamasına izin vermeyen dünyanın tek kuvars masif yüzey malzemesidir. Silestone tezgahlarını özel kılan, içinde barındırdığı “Microban Antibakteriyel Koruma” teknolojisidir. Kuvars içeren mutfak tezgahlarında sadece Silestone tarafından sağlanan Microban Antibakteriyel Koruma özelliği sayesinde herhangi bir özel işleme gerek olmaksızın
tezgahlarınızın üzerinde zararlı bakteriler yaşamaz, %100 hijyen sunar. Üretim sürecinde Silestone formülüne eklenen Microban, her bir kuvarz parçacığına maksimum hijyen kazandırarak, aileniz için mükemmel koruma sağlar.

Çimstone, kuvars esaslı polyester reçine bağlayıcılı bir tür kompoze taştır. Çimstone’un %92-95’ini doğadaki en sert mineral taşlardan biri olan Kuvars oluşturur. Hemen hemen hiçbir asitten ve bazdan etkilenmeyen, alev almayan, 7 Mohs sertlik derecesi ile yüksek çizilme ve aşınma dayanımı gösteren Kuvars’ın sahip olduğu tüm üstünlükleri kullandığı teknoloji sayesinde aynen yüzeylere taşıyan Çimstone, banko, tezgah, zemin, cephe gibi her tür yüzey için mükemmel bir malzemedir. Çimstone, her zevke ve ihtiyaca uygun ürünler sunar.

Çimstone, aşınma dayanımı yüksek, leke tutmayan, hijyenik ve sınırsız renk alternatifli özel bir yüzey kaplama malzemesidir.

DAYANIKLIDIR
Yüksek Aşınma Dayanımına Sahiptir: Mohs cetvelindeki değerlere göre sertliği ile elmasın sertlik derecesine yaklaşan kuvars sayesinde Çimstone metal veya benzeri malzemelerle çizilmez, yoğun sirkülasyon olan alanlarda bile yüksek aşınma dayanımı gösterir.

Kırılmaz, Eğilme ve Darbe Dayanımı Yüksektir: Üretim teknolojisi ve kullanılan hammaddeler Çimstone’a yüksek darbe ve eğilme dayanımı kazandırır. Kesim ya da nakliye işleri sırasında çatlamaz, kırılmaz.

HİJYENİKTİR
Sıvı Emmez: Su emme katsayısı %0.05 gibi son derece düşük bir orandadır. Bünyesine sıvı kabul etmeyen Çimstone, bu özelliği sayesinde leke tutmaz. Yüzeyinde bakteri üremesi gerçekleşmediği, yüzeyin çok kolay temizlenebildiği ve temizlik sonrası mikrobiyolojik hijyen açısından tamamen güvenli olduğu raporlanmıştır.

Kılcal Çatlak Barındırmaz: Çimstone homojen ve kompakt bir yapıya sahiptir. Kılcal çatlak bulunmayan dokusu mikro organizmaların üremesine izin vermez, mikrop barındırmaz.

Hijyen Raporuna Sahip Tek Yüzey Kaplama Malzemesidir:
LGA Qualitest GmbH adlı Alman Ürün Analizi ve Güvenilirliği Merkezi tarafından gerçekleştirilen hijyen tetkiki sonucunda, küf mantarları ve dirençli bakterilere maruz bırakılmış Çimstone hijyen raporunu almayı başarmış tek yüzey kaplama malzemesi olup, üzerinde yiyeceklerin hazırlanacağı en güvenilir yüzeyi sunar.

KOLAY TEMİZLENİR
Çimstone parlaklığını kuvarsın doğal ışıltısından alır. Sonradan parlatma gerektirmez. Suda çözülen nötr bir deterjan temizlik için yeterlidir, polisaj (yerinde silim) gerektirmez. Bu nedenle temizlik giderlerinden önemli ölçüde tasarruf sağlar.

ASİT VE BAZLARDAN ETKİLENMEZ
Çimstone, asit ve bazların yıpratıcı etkilerine karşı yüksek dayanım gösterir. Bu nedenle kimyasalların yoğun kullanıldığı laboratuvar ortamlarında bile güvenle kullanılır.

Çimstone uygulanan banko ve tezgahlarda limon, zeytinyağı, sirke, şarap ve benzeri maddeler leke yapmaz, kolaylıkla temizlenir.

Dekton; cam ve porselenin hammaddeleri ile kuvarsın sofistike bir karışımıdır. Dekton, ultra sıkıştırma teknolojisi le üretilmiştir ve bu nedenle çok dayanıklı olmasına rağmen çok incedir. Dekton, mutfaklarda, banyolarda, zeminde, yüzeylerde özellikle de yoğun kullanılan zeminlerde rahatlıkla kullanılabilir.

AVANTAJLARI

Yüksek UV Dayanımı: Dekton yüksek UV dayanımı sayesinde güneş ışığından zarar görmez. İç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Güneş ışığı nedeni ile renklerinde herhangi bir solma ve değişim olmaz.

Yüksek Çizilme Direnci: Dekton piyasada en yüksek çizilme direncine sahip tezgahtır. Bıçakla çizilmez.

Isı Dayanımı: Dekton yüksek ısı dayanımın sahiptir. Hiç tereddüt etmeden sıcak tencerelerinizi direk üzerine koyabilirsiniz.

Yüksek Aşınma Dayanımı: Özellikle granit gibi yüzeyler zamanla aşınma gösterir ve yeniden parlatma işlemine tabi tutulmaları gerekir. Dekton ise yüksek aşınma dayanımı özelliği ile ömrünün sonuna kadar herhangi bir aşınma zararına uğramaz. Yeniden parlata ve cilalama işlemine gerek duymaz.

Yüksek Kir Direnci: Dekton yapısından kaynaklanan özelleri sayesinde kir tutmaz. Yüzeylerde en çok leke bırakan, kahve, şarap, kalem ve pas gibi malzemeler Dekton’da leke bırakmaz. Ayrıca yüksek kimyasal direnci sayesinde, evde kullanılan temizlik maddelerinden (çamaşır suyu, kuru temizlee malzemeleri v.b.) zarar görmez.

Gözeneksiz Yapı: Dekton gözeneksizdir. Bu nedenle yapısına su ve gaz almaz. Bu da daha uzun ömürlü olmasını ve kolay temizlenebilmesi sağlar.

Renk Sabitliği: Dekton üretim teknolojisinde kullanılan pigment kontrolü sayesinde, levhadan levhaya renk farklılığı göstermez. Ayrıca zamanla renklerinde solma ve değişim olmaz.

Ultra İnce Yapı: Dekton ultra sıkıştırma tekniği sayesinde incedir.

Yüksek Eğilme Dayanımı: Dekton, granitten 5 kat daha fazla eğilme dayanımına sahiptir. Bu nedenle darbelere dayanıklıdır. Yürüyüş yollarında, araç yollarında rahatlıkla kullanılabilir.

Her kuvars Belenco dokunuşunu hak eder. Kuvars yüzeylerinize iyi bakın!
Belenco, dünya standartlarında, üstün nitelikli, en moda, en şık kuvars yüzeylere hayat verir.
Kuvars yüzeylerinizin gücünü, parlaklığını, mükemmelliğini aldığınız ilk günkü gibi yıllarca korumak için önerilerimize kulak verin.
Belenco su emmeme özelliği, gözeneksiz bir yüzeye sahip olması ve kimyasallara dayanımı sayesinde kirlenmeye karşı dirençli bir yüzeydir. Şarap, hardal, sirke, limon gibi diğer tezgah malzemelerinin kalıcı olarak lekelenmesine ya da yüzeylerinde aşınmaya sebep olabilecek maddeler Belenco’ya etki etmez. Belenco bu üstünlüğü sayesinde yüzey koruyucu uygulamasına ihtiyaç duymaz.
Belenco, parlaklığını içerdiği kuvarsın doğal parlaklığından aldığından, yüzeyine cila ya da yeniden parlatma yapılmasına gerek yoktur.
Belenco basit bir günlük temizlik ile uzun yıllar ilk günkü parlaklığını ve doğal canlılığını korur.

Günlük Temizlik

Günlük temizlik için nemli ve yumuşak bir bez ve sıvı deterjan ile temizlik yapabilirsiniz. Temizlikten sonra durulama yapmanız önemlidir. Kristaller içeren deterjanlar aşındırma yöntemi ile temizlik yaptığından, zamanla Belenco üzerinde matlığa neden olabilir. Bu nedenle bu tip temizleyicilerin kullanımından kesinlikle kaçınmak gerekir.

Zor Lekeler
Belenco kir tutmayan bir yüzeydir, ancak kurumuş lekeleri çıkarmak için daha fazla özen göstermeniz ve çaba harcamanız gerekebilir. Bu nedenle bankonuza dökülen kirleri hemen temizlemeniz size kolaylık sağlayacaktır.
Kurumuş yemek artıkları, sakız, oje, kurumuş boya artıkları gibi temizlenmesi güç kirlerin temizlenmesinde önce plastik bir spatula ile lekeyi narince kazıyın ve ardından yumuşak bir bez ve sıvı deterjan ile temizleyin. Çok zorlu lekelerde aşındırıcı yüzeyi olmayan süngerler ve temizlik sonrası hemen durulamak şartı ile çamaşır suyu içeren sıvı deterjanlar kullanılabilir.
Pas lekeleri, yoğun yağ lekeleri gibi çıkarılması güç lekelerin oluşmasına izin vermemek çok önemlidir. Bu tip lekelerle karşılaşıldığı durumlarda yağ ve pas sökücü ürünler çok dikkatli kullanılmalıdır. Yüksek PH seviyesine sahip bu ürünler ancak sadece lekenin üzerine uygulanmalı ve en kısa sürede bol su ile durulanmalıdır. Yüzeyde uzun süre kalması durumunda veya yeterince iyi durulanmadığı takdirde bu ürünler Belenco renklerinde solmaya ve yüzey pürüzsüzlüğünün kaybolmasına neden olabilir.

 

Darbe ve çizilme dayanımı
Belenco içerdiği kuvarsın üstünlüklerini bünyesinde barındırır. Doğadaki en sert minerallerden biri olan kuvarsın Belenco’ya verdiği en önemli özellik yüksek yüzey direncidir. Belenco en yüksek çizilme dayanımına sahip banko malzemesidir. Ancak yine de sivri ve kesici aletleri doğrudan Belenco üzerinde kullanmak doğru değildir.
Belenco parlaklığını içerdiği kuvarsın mekanik olarak aşındırılması ile kazanmıştır. Belenco’nun yüzeyinde parlaklık sağlayıcı hiçbir kimyasal kullanılmamıştır. Bu sebeple, Belenco tezgahınızın çizilmemesine özen gösterdiğiniz takdirde uzun yıllar parlaklığını koruyacaktır.

 

Isı değişikliklerinin etkisi
Belenco diğer tezgah malzemelerine göre daha yüksek ısı direncine sahip olmasına rağmen, yüksek sıcaklık değişikliklerinden etkilenebilir. Bu nedenle ocaktan veya fırından alınan sıcak kapların doğrudan Belenco üzerine konulmaması, nihale kullanılması kesinlikle gereklidir.

Nelere dikkat etmeliyiz? Belenco tezgahınızı uzun yıllar ilk günkü parlaklığı ve güzelliği ile kullanabilmek için lütfen aşağıdaki noktalara dikkat edin:

Tezgahınızın üzerinde inatçı kirlerin kurumasına izin vermeyin. Bu tip zor lekeleri bir an önce temizlemek daha az kimyasal madde kullanmanızı sağlayacak, temizlik sürelerini azaltacaktır.
Yüksek PH’lı temizlik maddelerinin kullanımından mümkün olduğunca kaçının. Kullanmak zorunda olduğunuzda sadece doğrudan lekenin üzerine uygulayın ve en kısa sürede bol su il durulayın.
İçerisinde aşındırıcı tanecikler bulunduran deterjanları kesinlikle kullanmayın. Jel ürünleri tercih edin. Yine aynı şekilde aşındırıcı yüzeyi olan süngerler ve ovucular kullanılmamalıdır.
Tezgahınızın üzerine tiner, trikloretan veya metilen klorid gibi kimyasallar kullanmayın. PH derecesi 8,5’un üzerinde olan asitler, tuzruhu gibi maddeler tezgahınızın solmasına ve pürüzsüz yüzeyinin bozulmasına sebep olacaktır.
Ocak veya fırından aldığınız kaplarınızı doğrudan tezgahınızın üzerine koymayın. Mutlaka nihale kullanın.
Tezgahınızın üzerinde bıçak gibi kesici aletleri doğrudan kullanmayın, kesme tahtası tercih edin.
Belenco parlaklığını içerdiği kuvarstan alır. Bu nedenle Belenco yüzeylere parlaklık verici kimyasallar uygulamayınız.

Belenco yüzeyler ancak fabrika şartların da parlatılabilir. Bu nedenle Belenco tezgahınızı veya zemininizi parlatmaya çalışmayınız. Bu tip uygulamalar sonucu Belenco tamir edilemeyecek şekilde zarar görecektir.

Coante, en son ve yenilikçi Breton teknolojisi ile kuvars esaslı kompoze plaka üretir.

Coante’nin en gelişmiş Breton teknolojisine sahip olması dünya çapındaki tüm ürünleri ve
halihazırda üretilmemiş pek çok ürünü üstün kalite ve süreklilik ile üretme kapasitesi sağlar.
Coante ürünleri tüketicinin zihnindeki tüm sınırları kaldırarak ihtiyaç duyulan her alanda kullanılabilirlik avantajı sağlar.

Coante, her türlü zemin döşeme, kaplama, dış cephe, mutfak ve banyo tezgahı, yükseltilmiş döşeme ve merdivenlerde kullanılabilir.
Mermer ve granite göre Yüksek 7 MOHS sertliğe sahip Coante yüksek çizilme ve kimyasal direnci, leke tutmaz yapısı ile hem zemin hem tezgah uygulamalarında alternatiflerine karşı büyük avantaja sahiptir. Doğal taşın kullanılabildiği tüm alanlarda rahatlıkla uygulanabilen Coante ürünleri, doğal taşın aksine yapısında kılcal çatlaklar ve gözenekler bulundurmamasından dolayı hijyeniktir. Üstelik her biri tasarım ürünü olduğundan geniş renk seçenekleriyle hayatınıza şıklık katar.

Doğadaki en sert taşlardan biri olan kuvars mineralini günümüzün en son teknolojisiyle şekillendiren firmalar mutfak ve banyolar için birbirinden şık, sağlam ve hijyenik tezgahlar sunuyor.

Yapısını oluşturan 7 mohs sertlikteki kuvars minerali sayesinde yüksek çizilme ve aşınma dayanımı gösteren plakalar, kuvars mineralinin ışıltısını ve sağlamlığını yüzeylere taşımaktadır.  Mohs sertlik skalasında 10 Mohs olan elmasın sertliğine 7 Mohs sertliği ile oldukça yaklaşan kuvars sayesinde bu tezgahlar metal veya benzeri malzemelerle çizilmez, yoğun sirkülasyon olan alanlarda bile ömür boyu yüksek aşınma dayanımı gösterir.

Eğilme ve darbe dayanımı yüksek olan bu plakalar, kesim veya nakliye gibi işlemler esnasında kolaylıkla çatlamaz, kırılmaz.  Ayrıca, tedavi edici nitelikleri en yoğun taşlardan olan kuvarslar; beyin fonksiyonlarını uyarır.  Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yok eder ve pozitif enerjiyi toplar.  Kuvarsın enerjisini yaşam alanlarınıza taşıyanbu taş uzun yıllar ilk günkü görünümü korur.